Masz pytania?

To normalne. Tematyka kolektorów słonecznych i fotowoltaika to dla wielu osób niepojęta technologia. Poniżej przygotowaliśmy zestaw pytań wraz z odpowiedziami, które najczęściej słyszymy podczas rozmowy z klientami.

Nie znalezłeś odpowiedzi na swoje pytanie? Zapraszamy do kontaktu.

Czym są ogniwa fotowoltaiczne?

Są to płytki krzemowe, które zbierają energię słoneczną z całej swojej powierzchni i zamieniają na energię elektryczną.

Ile energii produkują panele fotowoltaiczne?

Maksymalny uzysk z 1kWp to rocznie 1000kW.

Jak moduły produkują energię?

Wyprodukowana energia z modułów trafia do urządzenia ( Inwerter/Falownik ) który zamienia ją na prąd dla Twojego domu.

Co się dzieje gdy nie ma słońca?

Nawet w pochmurne dni promienie słoneczne i tak trafiają na moduły fotowoltaiczne które z mniejszą wydajnością produkują z nich prąd.

Co się dzieje z energią której nie wykorzystam?

Nadprodukcję energii wysyłasz do sieci która pełni rolę akumulatora. 80% tej energii możesz odebrać w każdej chwili za darmo.

Czy moduły pracują w zimę?

Panele produkują energię cały rok, niezależnie od pogody. Jak podaje Greenpeace, w czasie krótszym niż 30 minut słońce dostarcza na naszą planetę więcej energii, niż wynosi jej konsumpcja w ciągu całego roku. Pokrycie panelami fotowoltaicznymi fragmentu Sahary wielkości województwa dolnośląskiego zaspokoiłoby potrzeby energetyczne całej Europy.

Czy w przypadku braku prądu instalacja pracuje?

Instalacja fotowoltaiczna jest podłączona do sieci energetycznej, do której oddaje nadwyżkę wyprodukowanego prądu. Ze względów bezpieczeństwa, gdy jest przerwa w dostawie energii elektrycznej, falownik wyłącza instalację. Gdyby tak się nie stało, a w pobliżu Twojego domu trwałyby prace serwisowe sieci, istniałoby ryzyko porażenia prądem.

Jak długo trwa instalacja?

Montaż w zależności od wielkości instalacji trwa 1-2 dni.

Kiedy zostanie wykonana instalacja?

Montaż odbędzie się do 30 dni od momentu podpisania umowy.

Czy muszę obsługiwać instalację?

Nasze instalacje wyposażone są w systemy monitorowania oraz są całkowicie bezobsługowe w trosce o Państwa wygodę oraz czas.

Gdzie można zamontować instalację?

Montaż możliwy jest na każdej powierzchni dachu oraz jako instalacje wolnostojące na gruncie.

Jaka długo będą działały panele?

Dzięki 25-letniej gwarancji na produkcję energii masz pewność stabilnej pracy systemu. Panele będą produkowały energię tak długo, jak będziesz tego potrzebować.

Ile wynosi gwarancja?

Gwarancja producenta na moduły fotowoltaiczne wynosi do 15 lat, a na ich sprawność – uzysk energii – 25 lat. Inwerter posiada 5-letnią gwarancję z możliwością przedłużenia do 12 lat.